Ana SayfaGenelManşet

Türkiye israilden her zaman silah almaya devam etti.

kanli-israil-bayragi

İsrail, yaşanan krize rağmen Türkiye’ye silah satışının hiçbir zaman durmadığını açıkladı.  Haaretz’in haberine göre, İsrail Savunma Bakanlığı Yabancı Savunma Yardım ve İhracat Dairesi

(SIBAT) Başkanı Tuğgeneral Shemaya Avieli, Türkiye, Vietnam, Malezya ve Endonezya gibi ülkelerin silah pazarları olarak “gelişmekte olan ülke” statüsünde olduklarını belirttikten sonra, Ankara-Tel Aviv arasında yaşanan siyasi krize değinerek, “Türkiye’ye yapılan silah ihracatı hiçbir zaman durmadığı gibi, İsrail devletinin çıkarları korunarak devam etmektedir. Geçmiş yıllardaki ilişkilerin aynen devam etmediği doğrudur. Ancak rakamlara bakılırsa Türkiye’ye yapılan silah ihracatı hiçbir zaman sıfır olmamıştır” dedi.

YENİ ALIŞVERİŞ TALEPLERİ DE VAR” Türkiye’ye silah ihracının büyük bir bölümünün halen devam etmekte olan ve eski kontratlar çerçevesinde yapıldığını belirten SIBAT Başkanı, “Ancak Türkiye’den yeni alışveriş talepleri de var, biz de bunları inceliyoruz” diye konuştu.    Silah ihracatında dünyada ilk 10 ülke arasında yer alan ve geçen yıl 7.4 milyar dolarlık ihracat yapan İsrail’in en büyük ihracat kalemini casus uçaklar oluşturuyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi

*

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu