Ana SayfaGenelManşet

TÜRKİYE KİMLERİN TOĞRAĞI

n1

TÜRKİYE KİMLERİN TOPRAĞI

Yıllardır islam ülkelerinde müslüman kanıyla beslenen Nato şimdi de Türkiye’yi müslümanlara karşı koruyacak!

NATO’nun Suriye sınırına yerleştirdiği Patriot’ları önce inkâr eden, sonra ‘para’ karşılığında alınmayacağını öne süren, sonra ‘bizim kontrolümüzde’ olacak diyen Ankara’nın zafiyeti her geçen gün daha net ortaya çıkıyor.

Merkel denetlemede. ‘Bizim’ dedikleri Patriotları kontrol için Türkiye’ye her gün başka bir devlet adeta müfettiş edasıyla geliyor.  Patriotların amacının belirsizliği sürerken ‘NATO müfettişleri’ Türkiye’nin Güneydoğusunda cirit atıyor. Ankara ise müthiş bir pişkinlikle, NATO temsilcilerini alkışlarla karşılamaya devam ediyor.

Türkiye’nin Güneydoğusuna kurulan Patriot füze sistemini kontrol etmek için son olarak Almanya Başbakanı Angela Merkel, hem de Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın davetlisi olarak geldi. Merkel, Kahramanmaraş’taki Patriot hava savunma sisteminde görevli Alman askeri birliğini ziyaret etti. Başbakan Merkel, Patriot hava savunma sisteminin bulunduğu Gazi Kışlası’nda, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz tarafından karşılandı. Merkel ile Yılmaz, daha sonra Patriot sisteminin yer aldığı alana geçti. Patriot Sistemleri Alman Harekât Birliği Komutanı Marcus Ellermann’dan bilgi alan Merkel, Patriot rampasını inceledi, Alman askerlere çeşitli sorular yöneltti.

Bölge yolgeçen hanına döndü!

Geçtiğimiz günlerde de Almanya Savunma Bakanı Thomas de Maiziere ve Hollanda Savunma Bakanı Jeanine Hennis-Plasschaert ikilisi de, Adana ve Kahramanmaraş’taki Patriot hava savunma sistemlerini denetlemeye gelmişti. Alman ve Hollandalı ‘müfettişleri’ her zaman olduğu gibi Savunma Bakanı İsmet Yılmaz karşılayıp, gezdirip, ağırlamıştı! Hollanda Savunma Bakanı Hennis-Plasschaert, NATO üyesi olan Türkiye’nin kendilerinden topraklarının korunması için Patriot savunma sistemleri talep ettiğini hatırlatmış ve kendilerinin de bunu tereddüt etmeden kabul ettiklerini belirtmişti. Daha önce pek çok kez Batılı yetkililerin ‘ziyaret’ akınına uğrayan Gaziantep ise, 4 Şubatta da ABD Savunma Bakan Yardımcısı Ash Carter’ı ‘misafir’ etmişti. Carter’ın Gaziantep’te NATO için konuşlandırılan ABD Patriot savunma bataryalarını incelemişti. Carter, içlerinde Savunma Bakanı İsmet Yılmaz ve Savunma Sanayi Müsteşarı Murad Bayar’ın da bulunduğu üst düzey Türk yetkililer ile görüşmüş ama görüşmenin ayrıntıları her zamanki gibi gizli tutulmuştu. Daha önce de ABD Savunma Bakanı Leon Panetta Patriotları denetlemek için Irak dönüşü Adana’daki İncirlik Üssü’ne Ankara’ya emrivakiyle kabul ettirilen sürpriz bir ‘ziyaret’ gerçekleştirmişti. Panetta ve ekibinin geldiği uçaklarda üsse nelerin getirildiği bir sır olarak saklanmıştı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi

*

Başa dön tuşu