Ana SayfaGenelManşet

Türkiye Rejimi, Türkmenlere yıldırma ve baskı uygulayan Barzani’nin elini sıkarak fiilde ne yaptığını gösteriyor

Massud Barzani, president of the autonom

Irak’ın Kerkük kentinde istihbarat müdürlüğü binasına düzenlenen saldırının detaylarına ulaşıldı.

Neredeyse tamamı Türkmen olduğu halde, işgalden sonra ABD’nin desteğini alan Barzani’nin yardımlarıyla bu şehri Kürtleştiren ve Türkmenleri terör ve tehditlerle kendi yurtlarından avare eden Kuzey Irak Kürt yerel yönetimi, bu kentte kalan bir avuç Türkmeni de şehirden kaçırmak için elinden geleni yapıyor.

Türkiye’nin petrol anlaşmaları için elini sıkmasından sonra iyice küstahlaşan Barzani’nin Kuzey Irak’a döner dönmez yaptığı ilk iş bu şehrin asıl yerlileri olan Türkmenleri yıldırma politikasını hızlandırmak oldu.

Söze gelince Türkmenlerden yana olduğunu iddia eden Türkiye, Türkmenlere yıldırma ve baskı uygulayan Barzani’nin elini sıkarak fiilde ne yaptığını gösteriyor.Bu altyapı ve acı geçmişi yaşayan Kerkük’ün Bağdat Yolu üzerinde bulunan istihbarat binasına dün öğlen saatlerinde bir gurup tarafından saldırı düzenlendi. Yaklaşık 3 saat süren çatışmada, teröristler ağır silahlarla ve canlı bombalarla binayı ele geçirmeye çalıştı. Çatışmanın yanı sıra bombanın patlama anı da saniye saniye kameralara yansıdı.

Saldırıya karşılık veren Kerkük güvenlik güçleri, sonunda teröristleri püskürtmeyi başardı. Saldırıda istihbarat binası hasar görürken en az 10 kişinin öldüğü 15′i çocuk olmak üzere toplam 42 kişinin yaralandığı öğrenildi. Ölü sayısının artabileceği belirtildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi

*

Başa dön tuşu