Ana SayfaGenelManşet

Türkiye ve Katar,siyasi çözümü kabul etti.

Turkish Foreign Minister Ahmet Davutoglu(L) meets with Qatar Foreign Minister Khaled Al-Attiyah in doha,Qatar on 24 november 2013.Anadolu Photo / MOHAMED FARAG

El Meyadin televizyonu, Türkiye ve Katar’ın artık Suriye’de siyasi çözümü kabul ettiğini öne sürdü.

Lübnan’dan yayın yapan el-Meyadin televizyonu, isminin açıklanmasını istemeyen İranlı bir üst düzey yetkiliden naklen, Türkiye ve Katar’ın Suriye’de siyasi çözümü kabul ettiğini belirtti.

El-Meyadin televizyonuna açıklama yapan İranlı yetkili, Suriye’de siyasi çözüme karşı çıkan tek ülkenin Suudi Arabistan olduğunu belirterek Suudilerin iç savaşı desteklemekte ısrar ettiğini söyledi.

İranlı yetkili, Türkiye ve Katar’ın Suriye’de siyasi çözümü artık kabul etmekle birlikte 180 derece dönüş yaptığı görüntüsünü de vermek istemediğini söyledi.

Türkiye’nin Suriye’ye askeri müdahaleden umudunu kestiğini belirten İranlı yetkili, Suriye’deki Nusra Cephesi ve Irak Şam İslam devleti gibi aşırı grupların etkinliğinin artmasının da Türkiye’de kaygı yarattığını ifade etti.

İran’ın terörle mücadele konusunda Irak’la koordinasyon içinde bulunduğunu belirten İranlı yetkili, Türkiye’nin de Tahran’dan terörle mücadele konusunda işbirliği istediğini söyledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi

*

Başa dön tuşu