Ana SayfaGenelManşet

Türkiye’de ki Suriyelilerin Organları Çalınıyor

643c53a6-c02f-4653-9066-68bc7671ed28-444x333

Lübnanlı el-Diyar Gazetesi; Türkiye otoritelerinin, Türkiye topraklarına giren Suriyeli yaralıları katletmeleri ardından organlarını çaldıklarını ortaya çıkardı. Gazete bugünkü sayısında; Türk otoritelerin Suriyeli yaralı genç kız ve erkekleri Antakya ve Antalya’daki hastanelere nakletmeleri ardından anestezi altında organlarını çalması ardından onları öldürdüklerini belirtti.

Yaralıların Türk polisi ve istihbaratının yoğun koruması altında araçlarla taşındıklarını söyleyen Gazete; öldürülen bu Suriyelilerin Suriye’deki köy ve beldelerine dönmeleri mümkün olmadığı gerekçesiyle bir kısmının Türkiye topraklarında gömüldüklerine dikkat çekti.

Lübnanlı Gazete; muhtelif organ ihtiyacı bulunan şahısların Türkiye’de tedavi sırası beklediklerine ilişkin belgeli kanıtların bulunduğuna işaret ederken, bu hastalara göz, karaciğer, kalp, böbrek ve benzeri gibi organların Suriyeli yaralılardan temin edildiğinin altını çizdi.

Gazete organları alınan bazı Suriyelilerin ise defnedilmeleri için Suriye sınırlarına iade edildiklerini yazdı.

Diyar Gazetesi; Fransız bir doktordan naklen bu konuda son olayın iki gün önce İdlib kırsalın Selkin Beldesinden Türkiye topraklarına taşınan Suriyeli bir gençte yaşandığını ifade etti. Gencin ayağından aldığı isabet üzerine Türkiye’deki hastanelere kaldırılması ardından ölü olarak iade edildiğini belirtti. Gazete Fransız doktorun özellikle yabancı doktorlar arasındaki fısıldamalardan sonra durumdan şüphelendiğini ve gencin cesedini incelediğini aktardı.

Diyar Gazetesi dürüstlüğü ile bilinen Batılı bilimsel web siteleri ve gazetelerin bu haberleri doğruladığına işaret ederken; Almanya, Fransa ve Belçika’dan uzman Suriyeli doktorların bu haberleri duymaları ardından emin olmak için Türkiye’ye geldiklerini, fakat Türk Ordusu tarafından engellendiklerinin altını çizdi.

Türkiye’den kolaylıkla açılamayacak tabutların açılması sonucunda bu haberlerin kesin bir şekilde doğrulandığını belirten Gazete; Dünya Sağlık Örgütünün konuya ilişkin soruşturma başlattığını ekledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi

*

Başa dön tuşu