Ana SayfaGenelManşet

Türkiyede’ki muhalafet göstermelik .Başbakana karşı her fırsatta eleştiri yağmuruna tuttan Yılmaz Özdil bu sefer R.T.E. ile aynı görüşe sahip.

yozdil_esad_ic

Hürriyet gazetesi yazarı Yılmaz Özdil, katıldığı bir televizyon programında Beşar Esad’a hakaretler yağdırırken, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a sahip çıktı.

“AKP karşıtlığı” ile kamuyounda tanınan Hürriyet gazetesi yazarı Yılmaz Özdil, Halk TV’de katıldığı bir programda, Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad’a hakaret ederken, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a sahip çıktı.

Halk TV’nin Beşar Esad’la yaptığı röportajı “yorumlayan” Özdil, Esad’a “Ortadoğu hacivatı”, “Kasap”, “katil” gibi nitelemelerde bulundu. Özdil, “Mustafa Kemal cumhuriyeti ile yüzü batıya dönük, Avrupa Birliği umutları olan bir ülkeydik. Biz nasıl oldu da bu hacivatların arasına düştük?” dedi.

Beşar Esad’ın Türk halkına ve Türkiye Cumhuriyeti’ne hakaret ettiğini savunan Özdil, Esad’ın arkasında olduğunu söylediği Rusya, Çin ve İran’da “demokrasi olmadığını” söyledi. Özdil, Esad’ın sözlerinin doğru olma ihtimalinin “sıfır” olduğunu iddia etti.

Özdil, Türkiye’nin “pırıl pırıl bir geleceğe giderken nasıl bu hale düştüğünün” sorulması gerektiğini söyledi.

Programda bulunan Uğur Dündar ile Müjdat Gezen de Özdil’i konuşması boyunca onayladı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi

*

Başa dön tuşu