GenelManşet

Türkiyenin BOP Ortağı İspanya ve Diğer Batılı Devletler İslama Düşmanlığı Her Geçen Gün Artıyor.

indir

İspanya

İspanya İçişleri Bakanlığı, geçtiğimiz yıl Ağustos sonunda emniyet teşkilatına ‘Aşırı dinci Müslüman nasıl belli olur’ başlıklı bir el kitapçığı dağıttı. Kitapçıkta ‘aşırı dinci Müslümanlar’ın robot çizimleri yer alıyor.

İngiltere

İngiltere’de Derby kentinde İslâmi eğitim veren ve özerk statüdeki Al-Medinah okulu, “katı uygulamalar” iddia edilerek kapatılmıştı.

Avrupa genelinde yükselen İslam karşıtlığı Müslümanların canlarını ve inanç hürriyetlerini tehdit ediyor. İslam karşıtlığının devlet eliyle desteklenerek teşvik edildiği  Hıristiyan görümümlü siyonis yahudiler tarafından yönetilen Batı ülkeleri, başörtü yasağını, Müslümanların fişlenmesini yasalarla kanunlaştırırken bazı grupların camileri yakmasına ve Müslüman mezarlıklarına saldırmasına da göz yumuyor. Cami minarelerinin yasaklandığı İsviçre, bu kez okullarda başörtü yasağı ile gündemde. Geçtiğimiz yıllarda İslam’ı yasaklayan uygulamalarıyla gündeme gelen İsviçre’de bu kez de okullarda başörtüsüne yasak getirildi. İsviçre’nin St. Gallen kantonun Au-Heerbrug kasabasının okullarında başörtüsünün yasaklanması için referanduma gidildi. Referandumdan çıkan sonuca göre okullarda artık başörtüsüyle gidilemeyecek. 500 bin Müslüman’ın yaşadığı İsviçre’de Müslümanlara karşı takınılan bu tavır, Avrupa’da yükselen İslam düşmanlığını tescilliyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi

*

Başa dön tuşu