Ana SayfaGenelManşet

Türkiye’nin El-Kaide Üssü Olmasına Az Kaldı

suud iş adamı

Ağaoğlu, son aylarda çok tartışma konusu olan Maslak 1453’te rekor bir satışa imza attı. Toplam 469 daire için el sıkışan Suudi Arabistanlı işadamı, satış için 190.7 milyon dolar ödeme yapacak.

Arabistan, dünyanın en tehlikeli terör örgütü olan el-Kaide’nin ana yurdu. Tüm maddi ve lojistik desteklerini Vahhabi inancına göre yetiştirilen Suudi hanedanından alıyorlar. Suudiler gittikleri her ülkeye yanlarına bu inancı da alarak gidiyorlar  ve onların gittiği ülkelerde bir anda tekfirci Vahhabi düşüncesi mantar gibi çoğalıyor.

Uzmanlar “İnşallah bu dairelere zengin el-Kaide örgütü liderleri yerleşmez” diyerek Arabistan’ın son dönemde Türkiye’ye milyar dolarlar akıtmasının iyi denetlenmesi gerektiğini söylüyorlar.

Ağaoğlu Şirketler Grubu, Maslak 1453’ün toplam konut tutarının yüzde 10’una denk gelecek bir miktarı, 469 adet konutu tek kalemde Suudi bir işadamına sattı.

Biri büyük, diğeri küçük iki bloğu komple satın alan Suudi işadamı, Ağaoğlu’na toplam 190 milyon 710 bin dolar (342.8 milyon TL) ödeme yapacak. Anlaşmanın yapılmasının ardından 10 milyon dolar kaparo yatıran Suudi iş insanı, kalan kısmı da bu hafta içinde Ağaoğlu’nun hesabına yatıracak. Satın

alınan toplam 469 daire, 4 bin 789 daireden oluşan projenin yaklaşık yüzde 10’una tekabül ediyor. Ödemenin 10 milyon dolarlık kaparo kısmının ödendiği, kalan kısmının da bu hafta içinde ödeneceğini belirten Ağaoğlu Şirketler Grubu Genel Müdürü Hasan Rahvalı, “Özelleştirme gibi bir satış oldu. Bizim kesin en büyük satış rakamımız. Sanırız Türkiye inşaat sektöründe de eşi olmadı bugüne kadar” diye konuştu.

Bilindiği gibi Suudiler Vahhabi inancını, Mısır, Lübnan, Ürdün, Yemen ve diğer birçok ülkeye ticari yatırımlar yoluyla girerek aşırı tekfirci düşünceyi yaydılar. Şu anda tüm bu ülkelerde her gün onlarca terör saldırısı oluyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi

*

Başa dön tuşu