Ana SayfaGenelManşet

Yahudi Yerleşimciler (8 Temmuz Pazartesi) Mescid-i Aksa’ya Baskın Düzenledi

Yahudiler-BASKIN

El-Aksa Vakıf ve Kültür Mirası Müessesesi, Yahudi yerleşimcilerden yaklaşık 200 çocuk ve gencin (8 Temmuz Pazartesi) İsrail polisinin yoğun güvenlik tedbirleri altında Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlediğini söyledi.

Baskın sırasında Mescid-i Aksa’da bulunan cemaatin ve ilim öğrencilerinin tepki gösterdikleri ve yüksek sesle tekbir getirerek baskını ve Mescid-i Aksa’nın saygınlığının çiğnenmesini protesto ettikleri bildirildi.

Sabah saatlerinden itibaren baskınların devam ettiğini ve beş ayrı grubun El-Meğaribe Kapısı’ndan Mescid-i Aksa’nın avlusuna girdiğini belirten El-Aksa Müessesesi, işgal güçlerinin avludaki ilim halkaları çevresinde yoğun güvenlik önlemleri aldığını söyledi.

Sabah saatlerinde Mescid-i Aksa’ya baskın düzenleyen birinci ve ikinci grubun Yahudi yerleşimciler olduğunu bildiren El-Aksa Müessesesi, ardından iki grup halinde Yahudi yerleşimci çocukların babaları ve rehberler eşliğinde Mescid-i Aksa’nın avlusuna girdiğini, beşinci grubun ise genç kızlardan ve genç erkeklerden oluştuğunu, Mescid-i Aksa’nın avlusunda uygunsuz kıyafetlerle dolaşan Yahudi gençlerin başında rehber olarak askeri elbisesiyle bir kadın askerin bulunduğunu açıkladı.

El-Aksa Müessesesi, Yahudi gençlerin Mescid-i Aksa’nın avlusunda yüksek sesle gülerek laubali hareketlerde bulunduklarını ve caminin kutsallığına yakışmayan hareketler sergileyip fotoğraf çekinliklerini bildirdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi

*

Başa dön tuşu