Manşet

Yandaş medyanın sevinçle verdiği haber yalan çıktı.

sdq_8281

MUHALİFLERİN HALEP MERKEZ CEZAEVİNE SALDIRISI PÜSKÜRTÜLDÜ

Bugün sabah saat 10.00’da İslami Cephe ve Nusra cephesi cezaevine ağır makineli tüfekler ve tanklarla yoğun bir şekilde ateş açtılar. Ateş devam ederken 20 ton patlayıcı yüklü bir kamyon, cezaevi batı tarafına intihar saldırısı yapmaya çalıştı. Cezaevi savunma taburundaki askerler RPG roketleriyle cezaevine 100 metre mesafede kamyonu havaya uçurdular. Kamyondaki 20 ton patlayıcının infilak etmesiyle batı duvarı yıkıldı ve koruma taburundan şehit ve yaralılar oldu.
Patlamanın hemen arkasından saldırıya geçen İslami Cephe ve Nusra cephesi teröristleriyle çok şiddetli çatışmalar yaşandı.
Savaş uçaklarının hava operasyonu ile teröristlerin arka hatları yoğun bir şekilde vuruldu. Zaman zaman helikopterlerden varil bombası teröristlerin bulundukları bölgelere atıldı.

Saldırı ve çatışma öğleden sonra saat 16.00’a kadar sürdü.
Teröristler saldırının kırılması ve çok ağır kayıp vermeleri üzerine geri çekildiler.
Bazı medya organları sabahki saldırıdan hemen sonra cezaevi düştü diye yayınlara başladılar. Daha sonra cezaevinin düşmediği, Suriye askerinin kontrolünde olduğu otaya çıkınca haber kaynakları sorumluluğu teröristlerin üzerine attılar.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi

*

Başa dön tuşu