Ana SayfaGenelManşet

Yeni ABD ve siyonizim senaryoları !!! ( boston patlamsı )

 

 

ABD’de, İslâm dünyasını kana bulamak için içerden düzenlendiği, daha sonra ortaya çıkan ve yüzlerce Yahudi çalışandan bir tanesinin bile ölmediği 11 Eylül saldırılarından yaklaşık 12 yıl sonra yine o malum ‘terör’ saldırılarından biri daha meydana geldi.

 

 

 

Boston’da 1897’den bu yana düzenlenen maratonda iki bombanın patlaması sonucu 3 kişi hayatını kaybederken, 140 kişi yaralandı. ABD Gizli Servisi, biri çocuk üç kişinin hayatını kaybettiği Boston patlamasından sonra Washington’da kuş uçurtmazken, olayı ‘terör saldırısı’ olarak niteledi.

 

 

 

Zayıf halka: Bir başka senaryo

 

 

 

Boston saldırısına ilişkin dillendirilen bir başka senaryo da şu şekilde: 15 Nisan ülkede vergi formlarının doldurulması için tanınan sürenin son günü. Saldırının bir ayağı da eski başkanlardan John F. Kennedy adını taşıyan bir kütüphanede gerçekleşti. 2013 Kennedy’nin suikasta uğramasının 50’nci yıldönümü. Kimileri, saldırının vergileri protesto etmek için bazıları da Kennedy üzerinden Obama’ya mesaj vermek için yapılmış olabileceğini iddia ediyor.

 

 

 

ABD’nin “en eski ve en prestijli maratonu” diye nitelenen Boston Maratonu sırasında meydana gelen 2 kuvvetli patlamada 3 kişi öldü, 17’si ağır 140 kişi yaralandı. 23 bin yarışmacının koştuğu maratonda, bombalardan biri bitiş noktasına yakın bir yere konuldu. 15 saniye arayla patlayan bombalardan sonra yarışmacılar ve seyirciler büyük bir panik yaşadı.

 

 

 

Halkı, evlerinde beklemeleri ve mecbur olmadıkça sokağa çıkmamaları konusunda uyaran polis, patlama hakkında bilgisi olanların telefonla kendilerine bilgi vermelerini istedi. Polis, maratona yönelik daha önceden herhangi bir tehdit algısının olmadığını, bazı kişilerin sorgulandığını ancak halen gözaltında kimsenin bulunmadığını açıkladı. Patlayıcıların türünün tespit edilmesi ve sorumlularının belirlenmesi için çalışmaların sürdüğü ifade edildi. Görgü tanıkları ise şiddetli patlamaların meydana geldiğini ve çok sayıda kişinin uzuvlarını kaybettiğini gördüklerini söyledi. New York, Washington DC, Los Angeles ve San Francisco’da güvenlik önlemlerinin artırıldığı bildirildi. New York’tan Boston’a düzenlenen uçak seferlerinde de aksamalar meydana geldiği kaydedildi.

 

 

 

Obama şimdilik terör demedi!

 

 

 

ABD Başkanı Barack Obama, “Kimin yaptığını bulacağız” derken terör kelimesini şimdilik kullanmadı. FBI’ın “terör saldırısı” olarak nitelendirdiği Boston maratonu saldırısında ilk şüpheli ise 20 yaşında

872-abd

 


ki bir Suudi Arabistan vatandaşı. Saldırı sonrası polis, bazı ‘şüphelileri’ kelepçeledi.

 

 

ABD Başkanı Barack Obama, patlamaları kimin ve neden gerçekleştirdiğini hâlâ bilmediklerini ama kesinlikle bulacaklarını iddia etti. Olaya müdahalenin ve takibin sürdüğünü belirten Obama, olayla ilgili iç güvenlik ekibinden brifing aldığını, bunun yanında Massachusetts Valisi Deval Patrick ve Boston Belediye Başkanı Tom Menino ile telefonda görüşüp, gerekli tüm desteği vereceklerini ilettiğini kaydetti. Gerekirse ABD genelindeki güvenlik önlemlerini artıracaklarını bildiren Obama, olayla ilgili hâlâ tüm soruların cevaplarını bilmediklerini vurguladı. Obama, “Saldırıyı kimin ve neden yaptığını hâlâ bilmiyoruz ve tüm gerçeklere ulaşmadan insanlar hemen bir sonuç çıkarmamalı. Ama şundan bir şüpheniz olmasın ki bunu kimin yaptığını ve neden yaptığını bulacağız ve adalet önüne çıkaracağız ama kesinlikle kimin yaptığını ve niçin yaptığını bulacağız ve adalet önüne çıkaracağız” dedi.

 

 

 

FBI olayı “terörist saldırısı” olarak değerlendirirken, Obama’nın konuşmasında “terör” ifadesini kullanmaması dikkati çekti.

 

 

 

Yine bir Müslüman ‘şüpheli’!

 

 

 

Amerikan New York Post gazetesi, Boston maratonuna düzenlenen bombalı saldırı sonrasında polisin 20 yaşındaki bir Suudi Arabistan

Svatandaşını gözetim altında tuttuğunu yazdı.

aldırıda bir şarapnel parçasıyla yaralanan 20 yaşındaki Suudi Arabistan vatandaşının Boston’daki Brigham and Women’s Hospital’da tedavi altına alınırken aynı zamanda FBI ve yerel polis tarafından sorgulandığı belirtildi. New York Post gazetesi, şüphelinin evinin de polis tarafından arandığını açıkladı. Amerikan Wall Street Journal gazetesi ise internet sayfasında Boston polisinin, 5 değil 7 şüpheli paket bulduğunu iddia etti.

 

Olay yerinde iki bomba daha bulundu

 

Amerikalı istihbarat yetkilileri, Boston’da 2 büyük patlamanın meydana geldiği maraton alanında 2 patlayıcının daha bulunduğunu bildirdi. Yetkililer, patlayıcıların etkisiz hale getirilmesine çalışıldığını kaydetti. Öte yandan, olay yerindeki görgü tanıkları, bazı yaralıların durumunun ciddi olduğunu söyledi.

 

JFK kütüphanesinde de patlama oldu

Maraton sırasında meydana gelen patlamaların ardından, JFK Kütüphanesi’nde de patlama olduğu bildirildi. Boston polisi, vatandaşları kapalı alanlardaki kalabalık yerlerde durmamaları konusunda uyardı.

 

“Tüm Müslümanları öldürün”

 

 

 

Boston’da 3 kişiyi öldüren, 130’dan fazla kişinin de yaralanmasına sebep olan patlamaların ardından, ABD’li gazeteciden şok edici bir yorum geldi. ABD’li ahlâksız gazeteci Erik Rush twitter’dan gönderdiği, ‘tüm Müslümanları öldürelim’ mesajıyla sosyal medyayı karıştırdı. Amerikan Fox TV habercilerinden Erik Rush, twitter’dan yazdığı mesajlarla çok büyük tepki topladı. Rush, Boston’daki bombalama olayından sonra attığı tweet’te bir takipçisine ‘Müslümanlar kötüdür, hepsini öldürmek lazım’ ifadelerini kullandı. Sosyal medyada yayılan mesaj tüm dünyadan büyük tepki topladı. Geri adım atmayan Rush, daha sonra da kendisine tepki gösterenlere hitaben ‘düşmanlarımız tarafından beyni yıkanmış aptalların sayısı inanılmaz’ diyerek hakaretlerini sürdürdü.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi

*

Başa dön tuşu