Ana SayfaETKİN ÖNDEFoto galeriGenelİnsan HaklarıKarikatürlerManşet

Zalim Yönetimler Politikalarına Uygun Dine İhtiyaç Duyarlar!

Zalim Yönetimler Politikalarına Uygun Dine İhtiyaç Duyarlar!

Zalim Yönetimler Politikalarına Uygun Dine İhtiyaç Duyarlar!

 

Zalim yönetimler kamuoyunu aldatmak için istedikleri şekilde eğip bükebilecekleri uydurma dine ihtiyaç duyarlar. Böylece milletleri ve halkları kontrol etmeye çalışırlar.

Bahreyn’in önde gelen âlimlerinden Ayetullah Şeyh İsa Kasım, Mename şehrinde kıldırdığı Cuma namazı hutbesinde “Cu” hapisanesindeki kötü koşullar ve oradaki mahkûmlara işkence

edildiği konusuna değindi ve şöyle konuştu: Şeyh Melhuz hakkında gelen bilgiler kaygı vericidir. Dolayısıyla halk daha fazla ciddiyetle bu konunun üzerine gitmelidir. Hapishanede bulunan Şeyh Melhuz ve diğer siyasi tutukluların üzerindeki aşırı baskının kaldırılması için hükümete baskı yapmalısınız. Şeyh Melhuz ve arkadaşlarının tek suçu “adalet ve özgürlük istiyor olmalarıdır.” Hükümet her türlü ıslah talebini ve ülkede insan kerametine uygun bir yaşam tarzı istemeyi kendisi için bir tehdit olarak görmüş, acımasızca onların en temel haklarına saldırmıştır. İnsanlar her an tutuklanabilecekleri korkusu ve endişesi içinde yaşamaktadırlar. En temel insan hakkı olan emniyet, maalesef hükümetin kötü politikalarının kurbanı olmuştur.

Şeyh Kasım sözlerine şöyle devam etti: “Din siyasetten ayrıdır” sözünü zalimler ortaya atmıştır. Batı menşeli olan bu sözle zalim yöneticiler, toplumu istedikleri şekilde yönlendirebilecekleri bir din oluşturmanın yolunu açmaktadırlar. Eğer Allah’ın dini tüm insanlar için bağlayıcı olmazsa bu defa güçlü olan bir zümrenin çıkarlarını temin eden din veya dinler devreye girer. Çünkü din yaşam tarzı ve duruş demektir. Eğer Allah’ın tüm insanların çıkarlarını temin edecek olan dinini hayatlarının dışına itecek olursanız, bu defa insanlar birilerinin heva-hevesi tarafından kurgulanmış yaşam biçimine mahkûm olur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi

*

Başa dön tuşu