Ana SayfaGenelManşet

Zaman gazetesi İstihbarat Şefi İbrahim Doğan “Evet, o bira kutularını sonradan biri koydu, müezzin de bunu teyit etti.”

birakutuları zamanZaman gazetesi İstihbarat Şefi İbrahim Doğan, Gezi olayları sırasında Bezmi Alem Valide Sultan Camii’nde bulunan bira kutularının sonradan konulduğunu söyledi.
Zaman gazetesi İstihbarat Şefi İbrahim Doğan, Twitter’dan yayınladığı mesaj ile Gezi olayları sırasında Dolmabahçe’deki Bezmi Alem Valide Sultan Camii’nde bulunan bira kutularının oraya sonradan konulduğunu söyledi. Gezi Parkı protestolarının ilk günlerinde göstericiler tarafından revir olarak kullanılan ve daha sonra özellikle ‘içeride içki içildiği’ iftiralarıyla gündeme gelen Dolmabahçe’deki caminin müezzini ve imamıyla birlikte Beyoğlu müftüsü görevlerinden alınmıştı.

Bezm-i Alem Valide Sultan Camii müezzini Fuat yıldırım Radikal’e yaptığı açıklamada saldırı esnasında olanları anlatmıştı. Müezzin, “Kimsenin uygunsuz davranışı yoktu. Alkol alındığını görmedik” demişti.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ise daha önce yaptığı konuşmalarda camide içki içildiğini siddia edilmişti. Bezm-i Alem Valide Sultan Camii’nde içki içildiğini belirten Bakan Bekir Bozdağ, caminin müezzininin de ‘içki içilmedi’ ifadelerini yalanlamıştı.

Tartışmalar sürerken Zaman gazetesi İstihbarat Şefi İbrahim Doğan, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada Gezi olayları sırasında Dolmabahçe’deki Bezmi Alem Valide Sultan Camii’nde bulunan bira kutularının sonradan koyulduğunu iddia etti. Doğan mesajında şu ifadeyi kullandı “Evet, o bira kutularını sonradan biri koydu, müezzin de bunu teyit etti.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi

*

Başa dön tuşu