Ana SayfaGeneliranManşetönemli

ABD’nin hayallerini İran gerçekleştiriyor

Q0Vn9qWE2M.png
CNN, İran’ın yerin 500 metre derinliğindeki gizli füze üssünü değerlendirdi ve şimdiye kadar böylesine gizli bir füze üssünün görüntülerinin ilk kez yayınlandığını duyurdu.

CNN, haberde şunlara yer verdi: İlk bakışta füze üssünün dağın altında bir tünelde olan ve füze rampası etrafında duran üniformalı adamların görüntüsü ‘‘James Bond’’ filmlerini aratmayacak türdeydi ama gerçek olan şu ki, tüm bu görüntüler İran’ın gizli füze üssünün şimdiye kadar yayınlanmamış görüntüleriydi.

CNN, İran’ın Çarşamba günü yayımladığı nadir görüntülerden biri olarak yorumladığı ve Devrim Muhafızlarına ait gizli füze üssünün, yerin 500 metre derinliğinde olduğunu ve uzun menzilli balistik ‘‘İMAD’’ füzesinin başarıyla denendiği günün arifesinde servis edilmesine dikkat çekti.

CNN internet sitesi, birçok uzmanın İran’ın uzun menzilli balistik ‘‘İMAD’’ füze denmemesinin kanunlara aykırı olduğunu ve nükleer mutabakata zarar vereceğine inandıklarını söylediğini iddia etti. Hâlbuki ABD’li yetkililer ‘‘İMAD’’ füzesinin denenmesinin nükleer mutabakat metnine aykırı olmadığını duyurmuştu.

İranlı yetkililer yaptıkları açıklamalarda; İran’ın tüm şehirlerinde buna benzer birçok gizli füze üssüne sahip olduklarını ve her an ateşlenmeye hazır halde beklediklerini duyurdu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi

*

Başa dön tuşu