Ana SayfaGenelManşet

Arabistan Suriyeli Doktorları Esat Taraftarları Oldukları İçin Sınır Dışı Etti!

siyonist-suudiler

Arabistan makamları bu ülkede hizmet etmekte olan bazı Suriyeli doktorları Esat yanlısı olmalarını gerekçe göstererek sınır dışı etti.

Şafak Ajansının Alman haber kanalından naklettiği habere göre Arabistan Sağlık Bakanlığı bu ülkede emekli olmuş Suriyeli doktorlardan bir kısmının Beşşar Esat yönetimine destek verdikleri gerekçesiyle sınır dışı edilmesine karar verdi. Sınır dışı edilen bu doktorlar hakkında Beşşar Esat yönetimi için mali yardım topladıkları ve yönetime muhalif olanların isimlerini rejime bildirdikleri iddiasına yer verildi.

Arabistan yetkili makamlarından verilen bilgiye göre aralarında birkaç kadının da bulunduğu bu doktorlar Arabistan’ın dört şehrinde ikamet ediyordu.

Arabistan’ın el-Vatan gazetesi bu ülke doktorlardan birinden, sınır dışı edilen Suriyeli doktorların Arabistan’daki konumlarını siyasi anlamda kötüye kullandıklarını nakletti.

Arabistan Suriye’deki terör eylemlerinin en büyük destekleyicilerinden biridir. Bu ülkenin Dışişleri Bakanı olan Suud Faysal defalarca uluslar arası platformlarda Suriye’deki muhaliflere silah yardımı yapılmasını önermiştir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi

*

Başa dön tuşu