Ana SayfaGenelManşet

Biden: Eğer İsrail olmasaydı İsrail’i oluştururduk

8c2bf61514fc44198a4c0726632d7a2f_XL

Amerikan başkan yardımcı Jeo Biden, siyonist İsrail’in Amerika tarafından desteklenmesine temas ettiği açıklamasında, ‘bu zamana kadar hiçbir Amerikan başkanı, Obama’nın İsrail’i desteklediği kadar İsrail’i desteklememiştir’ dedi.

El’Alem kanalının haberine göre, Amerikan başkan yardımcısı Biden, Amerikan-Yahudi Kuruluşu Gi Strit’de yaptığı konuşmada, Amerika‘nın İsrail’in güvenliğini desteklemesinin tartışmasız bir şekilde süreceğini belirterek, ‘Amerika‘nın İsrail’i desteklemesi sadece ahlaki bir ilke olmayıp aksine ortak ulusal güvenlik ve çıkarlar esasına göre programlanmıştır’ dedi.

Biden, açıklamasının devamında ‘eğer İsrail olmasaydı, Amerika kendi ulusal çıkarlarını desteklemek için onu oluşturmak zorunda kalırdı’ dedi.

Amerikan başkan yardımcısı, İran’ın nükleer bir güce dönüşmesini İsrail’in varlığına bir tehdit olarak gösterirken; ‘böyle bir tehlike uluslar arası barış ve güvenlik için kabul edilemez’ dedi.

Biden’in bu açıklaması siyonist rejimin çok sayıda nükleer başlıklı füzeye sahip olduğu ve askeri nükleer tesislerin çalışmalarını uluslar arası denetimden uzak bir şekilde sürdürdüğü bir zamanda yapılmaktadır.

Uzmanlar, siyonist rejimin elindeki nükleer başlıklı yüzlerce füzenin bölge ve dünyanın güvenliğini tehdit ettiğini bildirmekteler.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi

*

Başa dön tuşu