Ana SayfaBilinmeyenlerGenelManşetVideo Galeri

MURSİ KİMDİR ? İŞTE SİZE GERÇEK YÜZÜ ?

 

25 Ocak 2011 tarihiyle sembolleşen 11 Şubat 2011 tarihinde diktatör firavun Hüsnü Mübarek’in devrilmesiyle başarıya ulaşan Mısır halkının şanlı inkılabı seçim yapılıyor diyerek Mübarek döneminin son başbakanı Ahmed Şefik (ki halk eski yönetimden kimseyi görmek istememektedir.) kendisine rakip olarak koyulup Müslüman Kardeşler’in adayı Muhammed Mursi 1.turda 51 milyon oydan 5,7 milyonunu, 2.turda ise 13,2 milyonunu alarak cumhurbaşkanı seçilmiştir.

Açıklanan en yüksek resmi katılım oranı ise Ahram gazetesinin verdiği yüzde 43.4 olduğu göz önüne alındığında seçimlere halkın büyük bölümü katılmamıştır. Aradan geçen süreçte devrimci halk önce 100 günlük bir takvim belirlemiş fakat bu süreçte Mursi verdiği sözleri tutmamıştır. Ardından yeniden çalışmalara başlayan gençler 369 gün sonra Mursi’yi koltuğundan indirmiştir. Mısır halkının onmilyonlarca kitleler halinde(bazı kaynaklarda 33 milyon kişi gösteriye katılmıştır) Mursi’nin devrilmesini istemesi Filistin direnişine yıllardır çok büyük destek veren Suriye ile ilişkileri kesmesinin hemen sonrasına rastlamaktadır. Aşağıdaki videoda Suriye karşıtı cephenin kimler olduğu, ne gibi açıklamalar yaptığı ve İslam düşmanlarıyla sözde İslami görünümlü kişilerin nasıl ağız birliği yaptığını ayrıca korsan İsrail cumhurbaşkanı Şimon Peres’in Suriye’ye bir dış müdahale olmayacağını bunu Arapların halletmesi gerekir şeklindeki açıklamalarına Mursi’nin hemen emredersiniz diyerek Suriye karşıtı uygulamaları başlatmasını izleyeceksiniz.

 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Atmayın Allah aşkına denilince nedir mısır tarihinde hafız kuranı İslamî anlayan ve halkın seçtiği bir lider ne kadar karalarsanız karaların Allah adaleti mutlak tecelli edecektir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi

*

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu